O naszej fundacji
Pomysł na założenie fundacji tkwił w nas głęboko już od jakiegoś czasu. Zdecydowałyśmy się na ten krok z początkiem 2024 i mocno wierzymy, że zaprowadzi nas do miejsc, które potrzebują naszego udziału, w których będziemy mogły podzielić się naszą wiedzą, doświadczeniem i talentami. W zamian oczekujemy przede wszystkim nieustannej radości z tego co robimy i co inni chcą dokonać z nami.
Podstawowym celem naszej fundacji jest rozwijanie artystycznych pasji i integracja społeczna, ale przede wszystkim przełamywanie barier i wzmacnianie potencjału artystycznego u odbiorcy. Nieprofesjonalni i profesjonalni muzycy będą mogli się spotykać i wspólnie tworzyć, a następnie zaprezentować się publiczności. Liczymy na to, że uda nam się stworzyć przestrzeń przyjazną wszystkim bez względu na wszelkie podziały; miejsce, gdzie będzie można spotkać się z innymi i kontemplować sztukę przy dobrej kawie lub herbacie.
”Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów
PITAGORAS
Dokładnie ten cytat jest odzwierciedleniem kierunku naszych działań. Muzyka nas połączyła i nadal łączy, a dodatkowo sprawiła, że chciałyśmy zacząć działać społecznie. Teraz zależy nam, aby ta muzyka wyzwalała pokłady dobra w każdym z Was – odbiorców i niosła się echem daleko, daleko…
Poznajcie Nasz Zespół
Założycielka i pomysłodawczyni Studio Community of Arts Teresa. Współzałożycielka fundacji „Wydźwięk” wraz z Darią Tracińską. Dyplomowana pianistka oraz pedagog. Ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną uzyskując tytuł magistra sztuki na kierunku Kompozycja, Teoria Muzyki i Muzykoterapia.
Stypendystka naukowa i laureatka konkursów muzycznych. Uczestniczka kursów mistrzowskich między innymi u profesora A. Jasińskiego. Brała udział w warsztatach muzycznych Soundela Festival 2023 w grupie instrumentów klawiszowych i produkcji muzycznej. Jurorka Folklorystycznego Festiwalu Muzycznego Artystów Nieprofesjonalnych „Na Klepisku”. Współpracowała z Pomelody.
Swoje doświadczenie jako pedagog zdobywała w różnych placówkach oświaty i miejscach kultury w miastach takich jak Wrocław, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Kraków, Warszawa i Częstochowa.
Występowała w Ośrodku kultury Gaude Mater i na Jasnej Górze w Częstochowie, w Filharmonii Częstochowskiej, w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, OKiS Wrocław, „Za Szybą” w Katowicach i wielu innych kulturalnych miejscach.
Jest pasjonatką sztuki i nieustannie stara się poszerzać wiedzę i na bieżąco uczestniczyć w różnych wydarzeniach artystycznych takich jak koncerty, wystawy, biennale. Regularnie odwiedza muzea w Polsce i za granicą.
Ukończyła studia filologiczne i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowe z handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest typowym przykładem „growth mindset” – koncepcji umysłu nastwionego na rozwój, dlatego jest ambitna, otwarta na nowe wyzwania i traktuje je jako możliwość nieustannego doskonalenia się. Praca zawodowa na stanowisku specjalisty ds. handlu zagranicznego dała jej ogrom doświadczenia we współpracy z ludźmi i w samodzielnej koordynacji złożonych procesów logistycznych i organizacyjnych.
Kultura i sztuka zawsze stanowiły ważny element jej życia. Związana była z tańcem współczesnym i integracyjnym, teatrem i fotografią.
Po wielu latach przerwy wróciła do gry na pianinie (pod okiem Teresy) co sprawia jej dużo radości i satysfakcji.
Uwielbia podróże w gronie swoich najbliższych, książki, chałwę i krewetki. Nie wyobraża sobie życia z dala od natury.